Langoše

Langoše jsou typicky letní pochoutkou pro děti i dospělé. Můžete je udělat jako i jako občerstvení na domácí zahradní párty. Těsto a přílohy si připravíte předem a Langoše pak smažíte v kotlíku nebo v nádobě na grilu. Uvedený skvělý recept na Langoše používáme desitky let jako rodinnou specialitu.

Recept na Langoše

Uděláme si kvásek:

  • 4 dcl vlažného mléka
  • 42 g droždí (1 kostka)
  • 2 lžičky cukru

Těsto na Langoše:

  • 1 kg hladké mouky
  • 2 ks vejce
  • 200 ml zakysané smetany
  • 3 lžičky soli
 8 ks Langošů cca po 220g

Langoš nazdobený pro děti Langoš nazdobený pro děti


Vše dáme do mísy, přidáme vzejítý kvásek a řádně prohněteme do vláčného těsta a necháme v teple vykynout.
Těsto rozdělíme na potřebné části ze kterých opatrně vytvarujeme kuličky se souvislým povrchem.

Kuličky rovnoměrně roztahujeme prstama od středu ke krajům tak, aby okraje zůstaly silnější než střed.
Langoše tvarujeme ve vzduchu za současného otáčení. Ruce si můžeme pomastit olejem, aby se nám na ně langošové těsto nelepilo.

Vzniklé placky krátce smažíme do zlatova cca v 5 cm vrstvě oleje rozpáleného na 200 °C. Langoše se musí při vložení do oleje rychle nafouknout, jinak je olej málo rozpálený. Smažíme po obou stranách, otáčíme jen jednou, až je první strana usmažená. Okraje Langoše musí být osmaženy do zlatova a střed mírně syrový. Hotové Langoše osušíme kuchyňskou papírovou utěrkou aby nebyly moc mastné.

Podáváme potřené slanou vodou, slanou vodou s česnekem, kečupem, tatarkou, případně posypané strouhaným sýrem. Klasické přílohy můžete zaměnit za džem, masovou směs a spoustu dalších dle vlastní fantazie.

Nespotřebované kuličky těsta můžeme potřít olejem a uchovávat bez přístupu vzduchu v mikroténovém sáčku v chladničce nebo v mrazničce. Před dalším zpracováním musíme chlazené těsto na Langoše nechat ohřát na pokojovou teplotu, nebo použijeme mikrovlnku.

 

 

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting